Jihočeský kraj podpořil naše venkovské prodejny

Provoz prodejen COOP JEDNOTA Horní Dvořiště a COOP JEDNOTA Rožmitál na Šumavě bude podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje v rámci dotačního programu na podporu venkovských prodejen. Cílem dotačního programu je umožnit obcím zachovat a udržet drobné venkovské prodejny a zajistit tak, aby jihočeské vesnice byly kvalitním místem pro život se zajištěnou základní obslužností jako je právě prodej potravin. V rámci dotačního programu bylo podpořeno celkem 31 prodejen v celkové výši čtyři miliony korun.

Prostředky z poskytnuté dotace ve výši 80 tis. Kč budou v případě COOP JEDNOTA Horní Dvořiště poskytnuty na výměnu vstupních dveří a výloh. Aktuálně jsou zde instalované původní hliníkové, netěsné rámy výloh a dveří. Výměnou zmíněného dojde k úspoře nákladů na vytápění prodejny a zlepšení manipulace s dveřním křídlem. Jednota Kaplice provozuje prodejnu potravin v Horním Dvořišti již od roku 1974. Prodejna se nachází na samotné návsi obce a plní důležitou funkci pro setkávání místních obyvatel.

V případě COOP JEDNOTA Rožmitál na Šumavě budou poskytnuté prostředky ve výši 184 tis. Kč použity na úhradu části osobních nákladů personálu prodejny. Jednota Kaplice provozuje prodejnu potravin v Rožmitále na Šumavě již od roku 1974 a plní důležitou funkci pro setkávání místních obyvatel. Po zrušení pobočky České pošty v obci bylo portfolio služeb na prodejně rozšířeno v roce 2017 také o službu Pošta Partner.

Provoz této prodejny je podpořen z rozpočtu Jihočeského kraje.

Vlastní potravinářská výroba

Denně čerstvé podle tradičních receptur