Ukončení provozu Pekárny Horní Planá

Po 28 letech jsme koncem měsíce května ukončili provoz naší Pekárny Horní Planá. Poslední tři roky jsme se potýkali s výrazným nedostatkem kvalifikovaného personálu a propadem odbytu, což se promítlo i do neudržitelné ekonomické situace pekárny. Pekárna byla v posledních měsících provozována s 13-ti pracovníky i když optimální stav by byl až 19 zaměstnanců. Pekařské řemeslo téměř zaniklo a nové pracovníky jsme nenalákali ani na možnost bydlení ve zcela nových služebních bytech přímo v Horní Plané.

O naše výrobky však zákazníci nepřijdou. Výroba plynule přechází do Pekárny Srnín, která bude do maloobchodní sítě Jednoty Kaplice dodávat vybrané výrobky podle hornoplánské receptury. Do pekárny Srnín poputuje i část zařízení z uzavřeného provozu Pekárny Horní Planá. Další část zařízení bude využita v naší výrobně lahůdek v Besednici.

Děkujeme všem našim zákazníkům a odběratelům za projevenou přízeň. Především však děkujeme našim zaměstnancům, díky kterým mohla pekárna vzniknout a téměř 30 let fungovat.

Reportáž ČT o ukončení činnosti Pekárny HP

Vedoucí pekárny, František Hrdlička

Vedoucí pekárny, František Hrdlička, který zde pracoval celý 28 let.

Vlastní potravinářská výroba

Denně čerstvé podle tradičních receptur